New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

23 AUG 2018

OSLO AFRO ARTS FESTIVAL

  • 00
    Days
  • 00
    Hours
  • 00
    Mins
  • 00
    Secs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ ARTISTS 2017 ]

AWESOMNIA
(NO/NG)

    DAHIR DONI
    (NO/SO)

    LABDI
    (KE)

    SOUNDZ OF THE
    (SA/ZW/TZ)

    MISS TATI
    (NO/PT/AO)

    IBOU CISSOKHO
    (NO/SEN)

    KEVZTA
    (NO/KE)

    SOLO DIARRA
    (NO/BF)

    AEROSOL
    (ZW)

    TARO
    (NO)

    DROOLIAN
    (NO)

    DJ LIZ
    (NO)

    DJ RANGA KINGZ
    (NO/ZW)

    MATATA
    (NO/KE)

    AKOYO
    (NO/UG)

    EBEN JR.
    (NO/SL/LR)

    NOMZI KUMALO
    (NO/ZA)

      DJ BRIGHT EYES
      (NO/ET)

      NORA TOURE
      (NO/TG)

      Artsists 2018 will be launced in MARCH 2018

      I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

      [ PROGRAM 2017 ]

      OSLO AFRO ARTS FESTIVAL 2017

      24. – 27. AUGUST PÅ GRØNLAND, OSLO

       

      SCENER: CAFETEATRET, FORANDRINGSHUSET, INTERKULTURELT MUSEUM/JENSSENS HAVE OG DATTERA TIL HAGEN

      BILLETTER:

      Kjøpes i døra eller på Ticketmaster

      PRISER:

      Enkeltbilletter: NOK 100 -150

      Festivalpass: NOK 500

      Dagspass: NOK 250

      ALLE ARRANGEMENT FOR BARN OG UNGE ER GRATIS.

      TORSDAG 24.8                 

      NORDIC BLACK THEATRE/CAFETEATRET

      Hollendergata 8

      18.00 – 18.40            YACOUB CISSE – “AFRIKANERE I NORGE GJENNOM 400 ÅR” – FOREDRAG

      19.00 – 19.30            MATATA – DANSEFORESTILLING

      20.00 – 21.00            KEVZTA – KONSERT            

      21.00 – 22.00            THE BRIDGE PRESENTERER: Baba Raku Orchestra – KONSERT        

      22.30 – 23.30            SOUNDZ OF THE SOUTH – KONSERT       

      23.30 – 01.00            DJ DAHIR DOHI – KLUBB (Gratis) 

      FORANDRINGSHUSET

      Grønlandsleiret 41

      GRATIS

      15.00 – 22.00            ÅPENT VÆRESTED  

      16.00 – 18.00            VERKSTED: BEATBOXING OG RAP v/ Taro, Aerosol & Julian

      18.00 – 20.00            VOKALGRUPPE FOR UNGDOM   

      20.00 – 20.20            DANSEFORESTILLING: TRC DANCE CREW

      20.20 – 21.00            KONSERT: NORA TOURE IDRISSOU

      21.00 – 23.00            DJ DAHIR DOHI – KLUBB                                       

      DATTERA TIL HAGEN

      Grønland 10

      23.00 – 03.00            DJ OH MAMA! CREW (NO) (2 etg.)/DJ RANGA KINGZ (ZW) (1 etg.) – KLUBB      

      FREDAG 25.8                   

      NORDIC BLACK THEATRE/CAFETEATRET

      Hollendergata 8

      17.00 – 19.00         FELLESRÅDET FOR AFRIKA: “The politics of hair” – DEBATT (Gratis)

      19.30 – 20.30         SØR FOR SAHARA – KONSERT

      21.00 – 22.00         THE BRIDGE PRESENTERER: Yared Music Band – KONSERT

      22.30 – 23.30         THE BRIDGE PRESENTERER: African Flavour – KONSERT

      23.30 – 01.00         THE BRIDGE PRESENTERER: DJ Estiv – KLUBB

      FORANDRINGSHUSET

      Grønlandsleiret 41

      GRATIS

      15.00 – 22.00            DIV AKTIVITETER MED FRIDAY FUN        

      16.00 – 18.00            VERKSTED: AFRODANS v/ TABANKA DANCE ENSEMBLE

      18.00 – 18.30            KONSERT: AFRIKANE og DJ CHRIS

      19.00 – 23.00            DJ RANGA KINGZ  

      DATTERA TIL HAGEN

      Grønland 10

      18.00 – 23.00           SPOKEN WORD NIGHT M/ TARO & DROOLIAN FEAT.  AEROSOL  M.FL.

      23.00 – 03.00           DJ KOKK N ROLL & AGOO ROCK/DJ BOMFUNK MIMOSA – KLUBB 

      LØRDAG 26.8                  

      NORDIC BLACK THEATRE/CAFETEATRET

      Hollendergata 8

      18.00 – 19.00            SUNNIVA BERG feat. AEROSOL & IBOU CISSOKHO – KONSERT      

      19.30 – 20.30            THE BRIDGE PRESENTERER: Redsy Band – KONSERT                           

      21.00 – 23.30            SISTAHS NIGHT – TRIPLE-BILL KONSERT: MISS TATI/AWESOMNIA/LABDI

      23.30 – 01.00            DJ RANGA – KLUBB (Gratis)                                                                                

      INTERKULTURELT MUSEUM/JENSSENS HAVE

      Tøyenbekken 5

      AFRIKANSK MARKED/UTEFESTIVAL – GRATIS                                          

      12.00 – 18.00            HOVEDSCENEN

      DJ ESTIV

      KINAAM STYLE FASHION SHOW (TBC)

      FORANDRINGSHUSET GRØNLAND        

      SOMALI JAZZ BAND

      NOMZI KUMALO

      AFRO MBALAAH

      LEONNE PRIDE AND SHELDON BLACKMAN

      MATATA DANCE CREW

      AFRIKANE & FRIENDS

      EBEN JR

      12.00 – 18.00            MARKED

      AFRIKANSK OG KARIBISK MARKED MED SALG AV MAT, DRIKKE, KUNST, KLÆR OG DESIGN FRA SOMALIA, NIGERIA, ETHIOPIA, ERITREA, GAMBIA, TANZANIA, ANGOLA, JAMAICA, GHANA, SENEGAL, MAROKKO, VEST SAHARA OG GRENADA                      

      12.00 – 16.00            FAMILIEPROGRAM

      KLOVNENE FJOMSA OG JANUAR

      ANSIKTSMALING

      12.00 – 18.00            KUNSTUTSTILLING

      HABASHAN PAINTER, GAMBIAFORENINGEN m.m.

      13.00 – 17.00            SEMINAR/WORKSHOPS

      TROMMEVERKSTED m DEORAN

      DANSEVERKSTED m MATATA

      BARNEFORESTILLING m DEORAN: “TAHELI E DJIMMI” (BALUBA)   

      COFFEE ART WORKSHOP m HABESHA KUNSTNER GELILA

      14.00 18.00             ARTWALKS PÅ GRØNLAND OG TØYEN
      18 – 22:                        LATE NIGHT CHILL OUT/DJ I BAKGÅRDEN 

      DJ BRIGHT EYES AND FRIENDS

      FORANDRINGSHUSET

      Grønlandsleiret 41

      GRATIS

      14.00 – 16.00            VERKSTED: ZWAI MBULA: “Everyone Can Drum”    

      16.00 – 18.00            VERKSTED: GUMBOOT-WORKSHOP m/ Sizwe og Sihle

      18.00 – 20.00            DRAMAGRUPPE: Mot uten grenser “Hvem er ditt forbilde?”

      20.00 – 21.00            ÅPEN SCENE: FOR UNGDOMMER          

      21.00 – 23.00            DJ CHRIS & MAFARANGA CREW 

      DATTERA TIL HAGEN

      Grønland 10

      23.00 – 03.00            DJ KENT HORNE/DJ SETH RAKNES – KLUBB

      SØNDAG 27.8  

      NORDIC BLACK THEATRE/CAFETEATRET

      Hollendergata 8

      BARNAS AFRIKA-DAG – GRATIS                                        

      14.00 – 15.00            ANSIKTSMALING + TEGNEVERKSTED + DIV. AKTIVITETER                 

      15.00 – 16.00            NGONIVERKSTED M/ SOLO & IBOU                                                       

      16.00 – 17.00            MIRI –  BARNEKONSERT M/ SOLO & IBOU

      [ SPONSORS ]

      Oslo Afro Arts Festival are grateful for all the sponsorship we receive. This enables us to create a vibrant and versatile festival with some of the best artists within afro arts.

      - Sponsored By -

      - Funded By -

      [ Gallery ]

      All photos by: Rita Jóñer and Hanne Veel

      VENUE


      Main venue

      Cafeteatret

      Hollendergata 8, 0190 Oslo

      More Information

      GET UPDATES.