New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)
HomeProgram 2017

[Program 2017]

TORSDAG 24.8                 

NORDIC BLACK THEATRE/CAFETEATRET

Hollendergata 8

18.00 – 18.40            YACOUB CISSE – “AFRIKANERE I NORGE GJENNOM 400 ÅR” – FOREDRAG

19.00 – 19.30            MATATA – DANSEFORESTILLING

20.00 – 21.00            KEVZTA – KONSERT            

21.00 – 22.00            THE BRIDGE PRESENTERER: Baba Raku Orchestra – KONSERT        

22.30 – 23.30            SOUNDZ OF THE SOUTH – KONSERT       

23.30 – 01.00            DJ DAHIR DOHI – KLUBB (Gratis) 

FORANDRINGSHUSET

Grønlandsleiret 41

GRATIS

15.00 – 22.00            ÅPENT VÆRESTED  

16.00 – 18.00            VERKSTED: BEATBOXING OG RAP v/ Taro, Aerosol & Julian

18.00 – 20.00            VOKALGRUPPE FOR UNGDOM   

20.00 – 20.20            DANSEFORESTILLING: TRC DANCE CREW

20.20 – 21.00            KONSERT: NORA TOURE IDRISSOU

21.00 – 23.00            DJ DAHIR DOHI – KLUBB                                       

DATTERA TIL HAGEN

Grønland 10

23.00 – 03.00            DJ OH MAMA! CREW (NO) (2 etg.)/DJ RANGA KINGZ (ZW) (1 etg.) – KLUBB      

FREDAG 25.8                   

NORDIC BLACK THEATRE/CAFETEATRET

Hollendergata 8

17.00 – 19.00         FELLESRÅDET FOR AFRIKA: “The politics of hair” – DEBATT (Gratis)

19.30 – 20.30         SØR FOR SAHARA – KONSERT

21.00 – 22.00         THE BRIDGE PRESENTERER: Yared Music Band – KONSERT

22.30 – 23.30         THE BRIDGE PRESENTERER: African Flavour – KONSERT

23.30 – 01.00         THE BRIDGE PRESENTERER: DJ Estiv – KLUBB

FORANDRINGSHUSET

Grønlandsleiret 41

GRATIS

15.00 – 22.00            DIV AKTIVITETER MED FRIDAY FUN        

16.00 – 18.00            VERKSTED: AFRODANS v/ TABANKA DANCE ENSEMBLE

18.00 – 18.30            KONSERT: AFRIKANE og DJ CHRIS

19.00 – 23.00            DJ RANGA KINGZ  

DATTERA TIL HAGEN

Grønland 10

18.00 – 23.00           SPOKEN WORD NIGHT M/ TARO & DROOLIAN FEAT.  AEROSOL  M.FL.

23.00 – 03.00           DJ KOKK N ROLL & AGOO ROCK/DJ BOMFUNK MIMOSA – KLUBB 

LØRDAG 26.8                  

NORDIC BLACK THEATRE/CAFETEATRET

Hollendergata 8

18.00 – 19.00            SUNNIVA BERG feat. AEROSOL & IBOU CISSOKHO – KONSERT      

19.30 – 20.30            THE BRIDGE PRESENTERER: Redsy Band – KONSERT                           

21.00 – 23.30            SISTAHS NIGHT – TRIPLE-BILL KONSERT: MISS TATI/AWESOMNIA/LABDI

23.30 – 01.00            DJ RANGA – KLUBB (Gratis)                                                                                

INTERKULTURELT MUSEUM/JENSSENS HAVE

Tøyenbekken 5

AFRIKANSK MARKED/UTEFESTIVAL – GRATIS                                          

12.00 – 18.00            HOVEDSCENEN

DJ ESTIV

KINAAM STYLE FASHION SHOW (TBC)

FORANDRINGSHUSET GRØNLAND        

SOMALI JAZZ BAND

NOMZI KUMALO

AFRO MBALAAH

LEONNE PRIDE AND SHELDON BLACKMAN

MATATA DANCE CREW

AFRIKANE & FRIENDS

EBEN JR

12.00 – 18.00            MARKED

AFRIKANSK OG KARIBISK MARKED MED SALG AV MAT, DRIKKE, KUNST, KLÆR OG DESIGN FRA SOMALIA, NIGERIA, ETHIOPIA, ERITREA, GAMBIA, TANZANIA, ANGOLA, JAMAICA, GHANA, SENEGAL, MAROKKO, VEST SAHARA OG GRENADA                      

12.00 – 16.00            FAMILIEPROGRAM

KLOVNENE FJOMSA OG JANUAR

ANSIKTSMALING

12.00 – 18.00            KUNSTUTSTILLING

HABASHAN PAINTER, GAMBIAFORENINGEN m.m.

13.00 – 17.00            SEMINAR/WORKSHOPS

TROMMEVERKSTED m DEORAN

DANSEVERKSTED m MATATA

BARNEFORESTILLING m DEORAN: “TAHELI E DJIMMI” (BALUBA)   

COFFEE ART WORKSHOP m HABESHA KUNSTNER GELILA

14.00 18.00             ARTWALKS PÅ GRØNLAND OG TØYEN
18 – 22:                        LATE NIGHT CHILL OUT/DJ I BAKGÅRDEN 

DJ BRIGHT EYES AND FRIENDS

FORANDRINGSHUSET

Grønlandsleiret 41

GRATIS

14.00 – 16.00            VERKSTED: ZWAI MBULA: “Everyone Can Drum”    

16.00 – 18.00            VERKSTED: GUMBOOT-WORKSHOP m/ Sizwe og Sihle

18.00 – 20.00            DRAMAGRUPPE: Mot uten grenser “Hvem er ditt forbilde?”

20.00 – 21.00            ÅPEN SCENE: FOR UNGDOMMER          

21.00 – 23.00            DJ CHRIS & MAFARANGA CREW 

DATTERA TIL HAGEN

Grønland 10

23.00 – 03.00            DJ KENT HORNE/DJ SETH RAKNES – KLUBB

SØNDAG 27.8  

NORDIC BLACK THEATRE/CAFETEATRET

Hollendergata 8

BARNAS AFRIKA-DAG – GRATIS                                        

14.00 – 15.00            ANSIKTSMALING + TEGNEVERKSTED + DIV. AKTIVITETER                 

15.00 – 16.00            NGONIVERKSTED M/ SOLO & IBOU                                                       

16.00 – 17.00            MIRI –  BARNEKONSERT M/ SOLO & IBOU